Hillclimb and Sprint Association
a Motorsport UK recognised club

Confirmed Entries for HSA Events at Curborough on October 10th & 11th 2020



There are currently 108 Entries
Class Class Name Car
Sun 11th     A1     Dean Ratcliffe      MG ZR     
Sat 10th and Sun 11th     A1     Martin Rowe      Peugeot 106 Rallye     
Sat 10th and Sun 11th     A1     Richard Yapp      Vauxhall Nova SR     
Sat 10th and Sun 11th     A1     Jamie Yapp      Vauxhall Nova SR     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Richard Brant      Renault Clio 172 Sport     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Dean Cubitt      Mazda mx5     
Sat 10th     A2     John Fox      Renault Clio     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Anna-May Furness      Peugeot 106     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Paul Howard      Mg Mgf 1.8i     
Sun 11th     A2     Richard Johnson      MG F     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Simon Kirton      Lotus Exige S2     
Sun 11th     A2     John Palmer      Lotus Elise 111r     
Sun 11th     A2     James Spicer      Honda Civic     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Alex Summers      Renault Clio 172 Sport     
Sat 10th     A2     Nigel Trundle      Abarth 500     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Charles White      Lotus Elise S2     
Sat 10th and Sun 11th     A2     Oliver Wright      Peugeot 106     
Sat 10th and Sun 11th     A2.1     Charlie Delahunty      Mazda MX5     
Sat 10th and Sun 11th     A2.1     Andy Johnson      Mazda MX5     
Sat 10th     A2.1     Christopher Machell      Mazda MX5     
Sat 10th and Sun 11th     A2.1     Peter Taylor      Mazda MX5     
Sat 10th and Sun 11th     A3     Justin Andrews      Subaru Impreza     
Sat 10th and Sun 11th     A3     Anthony Bailey      Ford Mk1 escort     
Sat 10th and Sun 11th     A3     Phil Darbyshire      VW R310     
Sat 10th and Sun 11th     A3     ROD FISHER      porsche boxster     
Sat 10th and Sun 11th     A3     Alex Gilchrist-Jones      Mitsubishi Lancer Evolution 9     
Sat 10th and Sun 11th     A3     Gordon Hick      VW Golf R310     
Sun 11th     A3     Phil James      Porsche Cayman     
Sat 10th     A3     Phil James      Porsche Cayman     
Sat 10th     A3     John Williams      Nissan 350Z     
Sat 10th and Sun 11th     B1     Lee Gavins      Mnr Vortx     
Sat 10th and Sun 11th     B2     Stephen Laing      Caterham R500     
Sat 10th and Sun 11th     B2     John Pick      AMS Murtaya     
Sun 11th     C1     Mike Gallery      Morris Cooper S     
Sat 10th and Sun 11th     C1     Eric Morrey      Hillman Imp     
Sat 10th and Sun 11th     C1     Gavin Neate      Peugeot 106     
Sat 10th and Sun 11th     C2     Taras Andrusin      RENAULT CLIO 172 CUP     
Sun 11th     C2     Darren Balster      Peugeot 205     
Sun 11th     C2     Joshua Baxter      PEUGEOT 205     
Sat 10th     C2     Steve Baxter      PEUGEOT 205     
Sat 10th     C2     Roger Grimes      Vauxhall Corsa     
Sat 10th and Sun 11th     C2     Paul Meadows      Renault clio 182     
Sun 11th     C2     Harvey Payne      Vauxhall Corsa     
Sat 10th     C2     Stewart Rothwell      Peugeot 205 GTi     
Sat 10th     C3     John Stone      Ford Fiesta RS WRC     
Sat 10th and Sun 11th     D     Graham Beale      Ginetta G33     
Sat 10th and Sun 11th     D     John Goodreds      Caterham 7 S3     
Sat 10th and Sun 11th     D     Chris Goodreds      Caterham 7 S3     
Sat 10th and Sun 11th     D     Robert Pallett      Ginetta G20     
Sat 10th and Sun 11th     F     Simon Bainbridge      SBR Crono     
Sat 10th     F     David Bickley      Radical SR 1     
Sat 10th and Sun 11th     F     Anthony Brown      Audi TT     
Sat 10th and Sun 11th     F     James Collins      VW Beetle 1303     
Sat 10th and Sun 11th     F     Stephen King      Rotor JT7C     
Sat 10th and Sun 11th     F     David Large      Radical PR6     
Sat 10th and Sun 11th     F     Neville Thomson      Pell Genesis     
Sat 10th and Sun 11th     F     Clive Wooster      Radical SR4     
Sun 11th     F1     Pauline Goodwin      Ferrari 328     
Sun 11th     F1     Jon Goodwin      Ferrari 250 GT LUSSO     
Sun 11th     F1     Nick Taylor      Ferrari 430 coupe     
Sat 10th and Sun 11th     H     Stephen Mason      Jedi Mk 4     
Sat 10th and Sun 11th     I     Clive Austin      Empire Wraith     
Sat 10th and Sun 11th     I     Stuart Bickley      Jedi TDF     
Sat 10th and Sun 11th     I     Andrew Bisping      OMS 2000M     
Sat 10th and Sun 11th     I     Debbie Dunbar      DJ Firehaek     
Sat 10th and Sun 11th     I     Lee Gallimore      OMS SF89B     
Sun 11th     I     claire lightwood      oms 2000     
Sat 10th and Sun 11th     I     Simon Mather      DJ Firehawk     
Sun 11th     I     nigel pitt      oms 2000     
Sat 10th     I     ROBIN WOOD      FORCE PT     
Sat 10th     I     ANTONY WOOD      FORCE PT     
Sat 10th     J     Mark Dalton      Empire Evo     
Sat 10th and Sun 11th     J     Nicholas Scott      Force TA     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Simon Andrews      Van Diemen RF90     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Sarah Bosworth      Van Diemen RF85     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Les Buck      Pringett Mistrale     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Graham Cherry      Royale RP24     
Sun 11th     J1     Nikki Cottrill      Lotus 61     
Sun 11th     J1     Nicola Dearden      Van Diemen FR91     
Sun 11th     J1     Stephen Fellows      Crossle 32F     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Nigel Fox      Van Diemen RF89     
Sat 10th     J1     Nick Hawkes      Van Diemen RF84     
Sat 10th     J1     Max Hawkes      Van Diemen RP84     
Sun 11th     J1     Andrew Henson      Van Diemen FR91     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Bernard Kevill      Van Dieman RF90     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Carole Nicholls      Nike Mark 4     
Sat 10th     J1     David Owen      Merlyn Mark 11     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Richard Summers      Van Diemen RF80     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Lindsay Summers      Van Diemen RF85     
Sat 10th and Sun 11th     J1     Trevor Willis      Van Diemen RF80     
Sat 10th and Sun 11th     K     Kelvin Broad      Force TA     
Sat 10th and Sun 11th     L     peter goulding      mygale ff200     
Sat 10th and Sun 11th     L     will hall      Force Xtec-WH     
Sat 10th     L     Graham Porrett      Lola TeGra T90     
Sun 11th     L     Graham Porrett      Lola TeGra T90     
Sat 10th and Sun 11th     L     Graham Porrett      Lola TeGra T90     
Sat 10th and Sun 11th     S1     David Goodlad      Renault Clio 172 Cup     
Sat 10th and Sun 11th     S1     Tony Hubbard      Renault Clio 182     
Sat 10th and Sun 11th     S1     Terry Roberts      Renault Clio 182     
Sat 10th and Sun 11th     S1     Rob Thomson      Renault Clio 172 Cup     
Sat 10th and Sun 11th     S1     John Wadsworth      Mazda MX5 mk3     
Sat 10th and Sun 11th     U1     Mike Henney      Alfa Romeo 2000 GTV     
Sat 10th and Sun 11th     U1     Nick Stephens      Lotus Elan S3     
Sat 10th and Sun 11th     U1     Andrew Webber      Lotus Elan+2     
Sat 10th and Sun 11th     U2     Bruce Atkinson      Alfa Romeo GTJunior     
Sun 11th     U2     David Nursey      MG B GT V8     
Sun 11th     U2     John Payne      MG Midget     
Sat 10th and Sun 11th     U2     Philip Stader      MG MGT